BAŞKA BİR GIDA MÜMKÜN GİRİŞİMİ

ANOTHER FOOD IS POSSIBLE (english)

 

 

anasayfa         girişimin öyküsü       sağlık       ekonomi       politika      haberler       belgeler           bağlantılar           iletişim

 

 

 

2009 Ekim ayında başlayan girişimimiz, bir çok yeni girişimin filizlenmesine yol açtığı gibi, bir çok girişim için de değişimin bir parçası oldu. Halihazırda yürütülen çalışmalarının özetini aşağıda bulabilirsiniz. Girişimin Başlangıç metni ve mektupları da yan sütunda erişilebilir haldedir.

Güncel Çalışma Özeti

2010-2011 sezonu için girişim olarak Bandırma'da 15 dönümlük bir arazide Çanakkale-Biga, İzmir-Çeşme-Ovacık ve Eskişehir-Mihalıççık-Gürleyik'ten elde ettiğimiz yerli buğdayların ekimi yapılmıştır. Ayrıca az miktarda olmak üzere, Kars'tan, Eskişehir'den, Çanakkale'den ve İzmir'den bağışlanan tohumluklar Paşalimanı adasında deneme ekimi yapılmıştır.

Balıkesir-Erdek-Ocaklar'daki Gülmüş Odunlu ekmek fırınında sürdürdüğümüz değirmen unundan ekşi hamur ve nohut mayası ile ekmek üretimi(doğanın ve emeğin ekmeği) devam etmektedir.

Geçen yıl ekimine başladığımız ve çoğaltıığımız sebze tohumlarının paylaşımı da bu yıl başında yapılacaktır. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi fide olarak da dağıtım düşünülmektedir.

 Başlangıç Metni

Başka Bir Gıda Mümkün Girişimi - Mektup 1

Başka Bir Gıda Mümkün Girişimi - Mektup 2

Başka Bir Gıda Mümkün Girişimi - Mektup 3

Başka Bir Gıda Mümkün Girişimi - Mektup 4